Bir Ülkeye Daha Kimlik Kartıyla Seyahat İmkanı Geliyor! İşte Detaylar!

Türk vatandaşlarının seyahat imkanlarını kolaylaştırmak için çalışmalarını sürdüren Dışişleri Bakanlığı yeni bir adım daha atarak bir ülke ile daha anlaşma sağladı. 

 

Türk vatandaşlarının seyahat imkanlarını kolaylaştırmak için çalışmalarını sürdüren Dışişleri Bakanlığı yeni bir adım daha atarak bir ülke ile daha anlaşma sağladı. Türk vatandaşlarının seyahat imkanlarını kolaylaştırmak için çalışmalarını sürdüren Dışişleri Bakanlığı yeni bir adım daha atarak bir ülke ile daha anlaşma sağladı. 

 

Türkiye'de yaşayan vatandaşların seyahatlerini kolaylaştırmak için bir adım daha atılıyor. Hali hazırda pasaportla giriş yapılan Bosna Hersek'e, yakında geçilecek yeni uygulamayla kimlik kartıyla geçiş sağlanabilecek. İki ülke kimlikle seyahat anlaşması üzerinde mutabakata vardı. Anlaşmanın yürürlüğe girmesiyle beraber duyuru yapılacak ve iki ülke arasında yeni bir dönem başlayacak. Bosna Hersek ile Türkiye arasında kimlikle seyahat uygulamasına ilişkin anlaşmanın imzalanması için teknik hazırlıkların devam ettiği, hali hazırda Bosna Hersek'e girişlerde pasaport uygulamasının devam ettiği ifade edildi.

 

MUTABAKAT SAĞLANDI

 

Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçiliğince yapılan açıklamada, Türkiye ile Bosna Hersek arasında kimlikle seyahat uygulamasının başlatılması için bir anlaşma yapılması noktasında mutabakat sağlandığı belirtildi. Söz konusu anlaşmanın imzalanması ve yürürlüğe girmesi için gereken teknik hazırlıkların Bosna Hersek iş birliğinde sürdürüldüğüne işaret edilen açıklamada, anlaşmanın yürürlüğe girdiği zamanın vatandaşlarla paylaşılacağı aktarıldı. Açıklamada, kimlikle seyahat uygulamasının hazırlık aşamasında olduğuna işaret edilerek, hali hazırda Bosna Hersek'e girişlerde pasaport uygulamasının devam ettiği kaydedildi.

 

yeni bir ulkeye daha kimlik karti ile seyahat imkani