Deniz Akkaya'nın Kızının Velayeti Babasına Verildi!

Deniz Akkaya'nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalar üzerine, 16 yaşındaki kızı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından koruma altına alınmıştı. Deniz Akkaya'nın kızı Ayşe'nin velayeti babasına verildi.

 

Akşam'da yer alan habere göre; Deniz Akkaya ile kızı yaşadığı olaylarla magazin gündeminde yerini almaya devam ediyor. Deniz Akkaya, kızının kendisine saldırdığını söylemişti.

 

Deniz Akkaya, "Az önce 16 senedir resmen tek başıma baktığım kızımın benden ısrarla sakladığı telefonunu ele geçirdim. Benden habersiz yurt dışı planları ve fazlasını bulmam neticesinde telefona el koydum. Fiziken bana saldırması yetmediği gibi beni 1,5 saat balkona kilitledi. Komşuların ve güvenliğin ricaları karşılıksız kalınca 3 kez 112'yi aramam neticesinde kurtarıldım. Polislere de karşı çıkan sonrasında bir de hızını alamayıp bana itibar suikastı yapan bu ruh haline, ergenliğin arkasına saklanmasına izin vermeyeceğim. Biz nerede hata yaptık biliyor musunuz? Kontrolsüzce severek. Anne olmak bu değil ve olmamalı. Allah tüm annelere sabır versin" demişti. Akkaya'nın kızı hakkında yaptığı bu açıklamaların ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından görevlendirilen ekibin gerekli inceleme ve değerlendirmeleri yapmasının ardından, 16 yaşındaki kız çocuğunun koruma altına alındığı ve gerekli psikolojik desteğin verilmeye başlandığı öğrenilmişti.

 

VELAYET BABAYA VERİLDİ

 

Efe Önbilgin, Aile Mahkemesi'ne başvurdu ve buna göre 15 yaşındaki çocuğun velayeti babaya verildi. Akkaya ve Önbilgin arasındaki davada görülen duruşmanın ara kararında mahkeme, ikilinin kızı Ayşe'nin Sosyal Hizmetler Kurumu'nda kalmasını sakıncalı buldu.

 

Baba Önbilgin'in dilekçesindeki talebi doğrultusunda Çocuk Esirgeme Kurumu'nda kalan küçük kızın babasına teslim edilmesine hükmedildi. Konuya ilişkin bir paylaşım yapan Akkaya, velayet kararının kendi izniyle alındığını belirterek, "Tek velayet hakkı bende, söz hakkı da bende olduğu için, bu yaz babasıyla geçirecektir diyerek benim iznimle babaya teslim ediliyor. Çocuğun oraya girişi de çıkışı da benim iznimle oldu!" ifadelerini kullandı.Etiketler: