Instagram'a Yeni Güncellemeler Geldi! Yeni Güncellemeler Hangi Özellikleri İçeriyor?

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından Meta’nın ürünlerinden Instagram yaptığı yeni açıklamada uygulamada bir dizi yeni özellikleri hayata geçirdiklerini dile getirdiler.

 

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından Meta’nın ürünlerinden Instagram yaptığı yeni açıklamada uygulamada bir dizi yeni özellikleri hayata geçirdiklerini dile getirdiler. Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından Meta’nın ürünlerinden Instagram yaptığı yeni açıklamada uygulamada bir dizi yeni özellikleri hayata geçirdiklerini dile getirdiler.

 

instagram a yeni ozellikler geliyor

 

Anahtar kelime ile arama geliyor! 

 

Instagram yeni yaptığı güncelleme ile birlikte artık anahtar kelime ile aramalara izin verecek. İlk olarak Birleşik Krallık (Britanya), Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, İrlanda, ile birlikte İngilizce konuşulan 6 ülkede hayata geçirilen güncelleme ile birlikte artık kullanıcılar Instagram içinde anahtar kelime ile arama yapabilecekler. Bu yeni özellikle birlikte kullanıcılar içerikleri içinde örneğin marul etiketini kullanmasalar dahi içerikte marul ile ilgili bir görsel olması durumunda yapılan aramalar sonrasında Instagram bunu kullanıcılar gösterecek. 

 

Yeni Düzenleyici ve Zamanlayıcı Özelliği!

 

Yeni görsel planlayıcı yepyeni Instagram içerikleri üretimi ve paylaşımını kolaylaştırıyor. Basit bir şekilde sürüklenen ve bırakılan fotoğraflar paylaşım yapılmasını kolaylaştırıyor. Ayrıca bu özelliğe ek olarak getirilen sonradan paylaşma için zamanlama özelliği ise sosyal medya yönetimi yapan şirketlerin paylaşım takvimini kolaylıkla oluşturmasına ve daha verimli hareket edilmesine olanak sağlıyor.Etiketler: