Koç Holding, Batarya Hücresi Üretimi İçin Ford ve LG İle El Sıkıştı!

Koç Holding'den önemli bir adım geldi. Koç Holding batarya hücresi üretimi için Ford Motor Company ve LG Energy Solution ile anlaşma imzaladı!

 

 

Dünya’da yer alan habere göre, Koç Holding’den önemli bir işe imza attı. Koç Holding batarya hücresi üretimi için Ford Motor Company ve LG Energy Solution ile anlaştı. Ankara’da kurulacak tesis Avrupa’nın en büyük batarya hücresi üretim yerlerinden biri olacak.

 

Tesisin üretime 2026 yılında başlaması ve yıllık 25 gigavat kapasiteye ulaşması planlanırken, ikinci etap olarak 2029 yılında kapasitenin 20 gigavat artırılarak toplam 45 gigavata çıkarılması konusunda anlaşma sağlandığı biliniyor. 

 

Koç Holding’den yapılan açıklamaya göre,

 

"6 Şubat 2023’te yaşadığımız büyük deprem felaketinin acısını yüreğimizde hissediyoruz. Tüm imkanlarımızı ülkemiz için harekete geçirdik. Dayanışma ruhuyla yaraları sarmak için çalışıyoruz. Bu olağanüstü zor dönemin atlatılmasında ülkemize yapılacak yatırımların büyük önem taşıdığı inancındayız.

 

Bu kapsamda ülkemize otomotiv sektöründe önemli bir küresel rekabet avantajı kazandıracak bu tesis yatırımını iki önemli küresel şirket ile birlikte hayata geçirme kararlılığımızı vurguluyoruz. Ülkemize başsağlığı diliyor, bu zor günleri birlik ve dayanışma içerisinde aşacağımıza yürekten inanıyoruz."Etiketler: