Tilda Swinton 'Bana İngiliz Diyen Arkadaşıma Tokat Attım!'

"Orlando", "Constantine", "Avukat" gibi filmlerle tanınan Tilda Swinton, son röportajında bir arkadaşının kendisine Britanyalı veya İskoç yerine "İngiliz" deyince tokat atarak karşılık verdiğini itiraf etti.

 

NTV'de yer alan habere göre; Kendisini İskoç olarak tanımlayan oyuncu Tilda Swinton, Orlando filminin çekimleri sırasında bir arkadaşının kendisinden yanlışlıkla "İngiliz" diye bahsedince onu tokatladığını itiraf etti. The Guardian'a röportaj veren Swinton, konuyla ilgili"Öyleyse kendimi tebrik ediyorum. Bilmesi lazımdı. Amerikalıları bilirsiniz, onlara derslerini vermek gerek. Kesinlikle doğru!" dedi. İngiliz aksanıyla konuşan sanat filmi oyuncusu Swinton, Londra'da doğmuş ve çeşitli İngiliz okullarında okumuş olsa da milliyetini İskoç diye tanımlıyor. Ünlü oyuncu, daha önce kendini İngilizden çok İskoç hissettiğini ve "hiç İngiliz hissetmediğini" itiraf etmişti. Swinton, BBC'ye verdiği röportajda şunları söylemişti: "Britanyalı kelimesine pek inanmıyorum. Bunun sadece ihracata yönelik bir terim olduğunu düşünüyorum. Ne anlama geldiğini gerçekten bilmiyorum. Sanırım bunun bir çeşit siyasi durumla ilgisi var."

 

"HİÇ İNGİLİZ HİSSETMEDİM"

 

"Son 20 yıldır tam zamanlı olarak İskoçya'da yaşıyorum. Çocukluğum boyunca İskoçya'da büyüdüm, yüzyıllardır İskoçya'da yaşayan bir aileden geliyorum" diyen ünlü oyuncu, "Hiç İngiliz hissetmedim ve politik olarak da hiçbir zaman Britanyalı hissetmedim. Kendimi İskoç olarak tanımlamaktan mutluyum ve birçok insan gibi ben de İskoçya'nın doğal olarak bağımsız bir ülke olduğunu düşünüyorum" demişti.