Survivor 2023 Merve Yıldırım Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşındadır?

Kadınların en önem verdiği şeylerden biri de saçlardır. Güzelliğe önem veren kadınlar saçını kestiriyorlar. Genellikle herkesin ilgilendiği saç kesimi sık sık konuşulan bir konu. Kendilerini daha güzel ve ilgi çekici görmek isteyen kadınların tercih ettiği bu işlem nedir? Nasıl kesilir? İşte cevabı haberimizde...

 
 
U saç kesimi, saçların arkadan bakıldığında U şeklinde, yani alt kısmının küt, yan köşelerin ise daha yuvarlak kesildiği bir saç modeli. U saç kesimi için en az orta boy saç uzunluğuna ihtiyacın var. Bu saç kesimi genellikle düz kesiliyor fakat dilersen katlı saç modeliyle U saç kesimini birleştirebilirsin.
 
 

U saç kesimi nasıl yapılır?

 
 
U saç kesiminde ise tam tersi olarak saçlar küt yani dümdüz kesilir. Sadece U saç kesiminde köşeler yukarı doğru yuvarlak şekillendiriliyor. Böylece saçların kabarması engelleniyor ve saçlar daha kontrol edilebilir oluyor.
 
 

U saç kesimi kimlere yakışır?

 
 
U saç kesimi her saç rengine ve kalınlığına yakışır. Saçların kabarmasına engel olduğu için U saç kesimini kalın telli saçlara sahip olanlar da rahatlıkla denenebilir.
 
 

U saç kesimi bakımı nasıl yapılıyor?

 
 
U saç kesiminin ilk günkü gibi göz alıcı ve pürüzsüz görünmesi için uzun saçlara özel bakım serilerini kullanmalıyız. Haftada bir kere buhar maskesi yaparak saçlarının dipten uca rahatlamasını ve yumuşamasını sağlayabilirsin. Saçlarını onararak daha hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlıyor. 
 
 


Etiketler: