Acun Ilıcalı İsviçre Spor Kanalını 30 Milyon Euro'ya Satın Alacak! Dev Yatırım!

TV8 ve Hull City'nin patronu ünlü iş insanı Acun Ilıcalı İşviçre spor kanalı Sport1'in yüzde 50'lik hissesini 30 milyon Euro karşılığında satın almaya hazırlanıyor. 

 

Mynet'te yer alan habere göre; İş insanı Acun Ilıcalı, yatırımlarına yenisini ekledi. Acunmedya'nın ve Hull City'nin patronu Acun Ilıcalı'nın Sport1 şirketinin hisselerinin yüzde 50'sini 30 milyon euro karşılığında satın alacağı iddia edildi. İsviçreli medya grubu Highlight Communications, Ilıcalı'nın Sport1 şirketinin hisselerinin yüzde 50'sini 30 milyon euro karşılığında satın alacağını açıkladı. Reuters'ın haberine göre, Acunmedya'nın sporla ilgili realite formatları gelecekte Sport1'de de yayınlanacak. Ajans, Almanca konuşan izleyici kitlesi için ilk olarak uyarlanacak yapımın, spor realite yarışması "Exatlon" olacağını duyurdu.

 

ONAYLANMADIĞI YER ALDI

 

Haberde ayrıca Sport1'in Acunmedya'ya satışının henüz rekabet ve medya düzenleme kurumlarınca onaylanmadığı da yer aldı. Highlight Communications, geçen yaz Sport1'in hisselerini tamamen ya da kısmen satışa çıkarma kararı almıştı.İsviçreli şirket, kanalın daha da geliştirilmesi amacıyla bu adımı attığını açıklamıştı.Etiketler: