Benzine Zam Motorine İndirim Geliyor!

Sosyal medyada ve internette kullanıcılar akaryakıt fiyatlarıyla ilgili gelişmeleri takip etmeye devam ederlerken, sektör kaynaklarından gelen haberlere göre benzin ve motorin fiyatlarında bir değişim daha yaşanacak. 

 

Sosyal medyada ve internette kullanıcılar akaryakıt fiyatlarıyla ilgili gelişmeleri takip etmeye devam ederlerken, sektör kaynaklarından gelen haberlere göre benzin ve motorin fiyatlarında bir değişim daha yaşanacak. Sosyal medyada ve internette kullanıcılar akaryakıt fiyatlarıyla ilgili gelişmeleri takip etmeye devam ederlerken, sektör kaynaklarından gelen haberlere göre benzin ve motorin fiyatlarında bir değişim daha yaşanacak. 

 

Birgün gazetesinin haberine göre, Bu gece yarısından itibaren benzine zam, motorine ise indirim gelecek. Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere litre fiyatı benzinde 55 kuruş zamlanacak, motorinde ise 95 kuruş indirim olacak. Petrol ve uluslararası ürün fiyatı ile döviz kurlarındaki değişim akaryakıt fiyatlarına yansımaya devam ediyor. Sektör kaynaklarının aktardığı bilgiye göre, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere litre fiyatı benzinde 55 kuruş zamlanacak, motorinde ise 95 kuruş indirim olacak. Benzinin litre fiyatına 17 Kasım Perşembe günü 77 kuruş, 19 Kasım Cumartesi günü 75 kuruş, dün gece 1 lira 16 kuruş indirim gelmişti.

 

YENİ FİYATLAR NE OLACAK?

 

Bu geceki zamla birlikte benzinin litre fiyatı yaklaşık olarak İstanbul’da 20,58 TL'ye, Ankara'da 20,74 TL'ye, İzmir'de 20,75 TL'ye yükselecek. Bu geceki indirimle birlikte motorinin litre yaklaşık olarak İstanbul’da 23,84 TL’ye, Ankara’da 23,97 TL’ye, İzmir’de 24,01 TL’ye gerileyecek.