Boşanmak Üzere Olduğu Eşinin Kendisini Zehirlemek İstediğini Kameradan Öğrendi!

Bir Amerikalı evin bir çok noktasına gizlice kamera yerleştirerek karısının kahvesine çamaşır suyu ekleyerek kendisini zehirlemeye çalıştığını belirledi.

 

Fenoreporter - Dış Haberler Servisi

 

ABD’nin Arizona eyaletinde bir hava kuvvetleri pilotu karısı Melody Johnson’un  kendisini hazırladığı kahveyle zehirlemeye çalıştığını fark etti.

 

Olay 2023 Mart’ında ortaya çıktı. Roby Johnson’un içine bir sabah kuşku düştü. İçini rahatlatmak için evin bir çok yerine gizlice kamera yerleştirdi: Banyoya,  çamaşırhaneye, mutfaktaki kahve makinesinin üstüne, koridora… Sonunda karısının çamaşır suyunu bir kaba boşalttığını, sonra bu kabı kahve makinesine boca ettiğini belirledi. Bu olaylar yaşanırken çift boşanmanın eşiğindeydi.

 

Önce birinci derecede cinayete teşebbüs ile suçlanan kadının  daha sonra  eylemi biraz hafifletildi: “Bir yiyeceğe veya içeceği zararlı veya zehirli bir madde eklemek…”

 

Bir yıl tutuklu kalan kadın yargılama öncesi tahliye edildi. Çünkü kocası yeniden cezaevine gönderilmesini  istemiyordu.

 

Melody Johnson, yargılama sonunda 3 yıl hapse mahkum edildi. Ancak hapse atılmadı. Psikolojik tedavi görmesine karar verildi.Etiketler: