Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Meral Akşener Krizi İle İlgili Açıklama! Dökülen Taşları Toplamak..!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada Meral Akşener ve 6'lı masa ile ilgili gündemdeki kriz ile ilgili çarpıcı ifadeler kullandı. 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada Meral Akşener ve 6'lı masa ile ilgili gündemdeki kriz ile ilgili çarpıcı ifadeler kullandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada Meral Akşener ve 6'lı masa ile ilgili gündemdeki kriz ile ilgili çarpıcı ifadeler kullandı. 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, altılı masanın dağılması konusunda, "Bu konuyla ilgili Cumhur İttifakı olarak aramızda bir karar aldık ve dedik ki 'Bu konuyla ilgili ikinci bir gelişmeye kadar konuşmayalım'. Bunlar eteklerindeki taşları döksünler, döktükten sonra değerlendirmeyi biz aramızda yaparız" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kısıklı'daki konutundan Vahdettin Köşkü'ne giderken yolda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve altılı masaya ilişkin ilk kez açıklama yaptı.

 

Erdoğan açıklamasında, şunları kaydetti:

 

"Bu konuyla ilgili Cumhur İttifakı olarak aramızda bir karar aldık ve dedik ki 'Bu konuyla ilgili ikinci bir gelişmeye kadar konuşmayalım'. Bunlar eteklerindeki taşları döksünler, döktükten sonra bir değerlendirmeyi biz, Cumhur İttifakı olarak aramızda yaparız. Ve AK Parti olarak da MYK'da MKYK'da gerekli değerlendirmeleri yaparız. Bundan sonra da kararımızı veririz. Bizim şimdi dökülen taşları toplamak gibi bir derdimiz yok.”

 

"BÖYLE OLACAĞINIZ AYLAR ÖNCESİNDEN SÖYLEMİŞTİK”

 

Erdoğan, altılı masanın dağılmasına ilişkin şöyle konuştu:

 

"Biz bunun böyle olacağını aylar öncesinden söylemiştik. Bakın biz can derdindeyiz, bunlar ise mal derdinde. Bu dağılmanın olduğu anda, biz Dolmabahçe'de 110 kadar ilim adamıyla, partimizin yetkili bakanlarıyla toplantı halindeydik. Çünkü biz can derdindeyiz.”

 

"CUMHUR İTTİFAKI OLARAK HEDEFİMİZİ BELİRLEDİK”

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meral Akşener'in açıklamalarına yönelik ise, "AK Parti olarak, Cumhur İttifakı olarak onlar ne der, ne yapar, nasıl adım atar böyle bir durumumuz yok. Zaten Cumhur İttifakı olarak hedefimizi belirledik" diye konuştu.

 

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

"Yolumuzu belirledik. Ve şu anda bütün çalışmalarımızı bunun üzerine yapıyoruz. Onlar ne yaparlarsa yapsınlar. Biz planımız üzerinden, yol haritamız üzerinden çalışmalara devam ediyoruz.