Devlet Bahçeli: Büyük Felaketin Mucize Çocuklarına Sahip Çıkıyoruz!

MHP Lideri Devlet Bahçeli’den Koruyucu Aile Mesajı!

 

Devlet Bahçeli kurucusu olduğu Devlet Bahçeli Vakfı olarak depremin etkilediği 10 ilden birer çocuğun, beslenme, eğitim, temel ihtiyaçlar, iş ve yuva sahibi olmalarına kadar maddi manevi yardımda bulunacaklarını duyurdu.

 

Bahçeli resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda; "Kurucusu olduğum Devlet Bahçeli Vakfı olarak, 'Büyük Felaketin Mucize Çocuklarına' sahip çıkmak, toplumla bütünleşmelerini sağlamak, gözyaşlarını silmek, acılarını dindirmek, iyi yetişmelerini temin etmek amacıyla biz de elimizi taşın altına koyuyoruz." ifadelerini kullanan Bahçeli, "Buna göre afet bölgesi ilan edilen illerimizin her birinden; eğer varsa ailelerinin müsaadesi, yoksa devletin yetkili kurumlarının onayıyla, 0-5 yaş grubunda bulunan bir evladımızın insani sorumluluğunu fedakarca üstlenmeye hazır olduğumuzu açıklıyorum." 

 

"Bu yaş gurubundaki yavrularımızın beslenme ve eğitim gibi temel ihtiyaçlarını karşılamanın yanında iş ve yuva sahibi olmalarına kadar maddi ve manevi desteği sağlamaya kararlıyız. Depreme maruz kalan illerimizden birer evladımız önce Allah’a, sonra da vakfımıza emanettir. Çocuklarımız gelecektir. Gelecek riske atılamaz. Yetimlerimiz, öksüzlerimiz, kimi kimsesi olmayan evlatlarımız asla yarınsız ve çaresiz değildir. Kimsesizlerin umudu olmak, huzuru olmak, aşı olmak, sıcak kucağı olmak manevi görevimizdir. Bu görevin ifası için gün bugündür." İfadelerini kullandı.

 

 

 Etiketler: