DSP'den Cumhur İttifakı Yanıtı! Cumhur İttifakı'na Katılacak Mı?

DSP Cumhur İttifakı'na katılacak mı? Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal yaptığı açıklamada Cumhur İttifakı'yla ilgili sorulara yanıt verirken çarpıcı ifadeler kullandı. 

 

DSP Cumhur İttifakı'na katılacak mı? Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal yaptığı açıklamada Cumhur İttifakı'yla ilgili sorulara yanıt verirken çarpıcı ifadeler kullandı. DSP Cumhur İttifakı'na katılacak mı? Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal yaptığı açıklamada Cumhur İttifakı'yla ilgili sorulara yanıt verirken çarpıcı ifadeler kullandı. 

 

DSP Cumhur İttifakı'na katılacak mı?

 

TRT Haber'in haberine göre; Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal, Millet ittifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olarak belirlenen Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklemeyeceklerine yönelik açıklamasının ardından yeni bir açıklama geldi. Cumhur İttifakı'na yeşil ışık yakan Aksakal A Haber yayınında, "Teklif gelirse değerlendiririz" dedi. DSP'nin de Cumhur İttifakı'na katılacağının gündeme taşınmasına yönelik haberlerin sorulduğu Aksakal, şu ifadeleri kullandı: "Bu devletin parçalanmasına yönelik hiçbir hareketin kenarında bile olamayacağımızı söyledik. DSP, Bülent Ecevit'in kurduğu, milliyetçi, vatansever, sol bir partidir. Siyasi tartışmalarda ekonomik konularda elbette farklı düşünebiliriz, ama Türkiye Devleti'nin bölünmez bütünlüğü üzerine kurgulanan hiçbir argümanın yanında DSP olamaz. Seçim sistemi içinde bugün AK Parti dahil ittifaklarla devleti yönetme noktasında. Millet İttifakı da 6 parti masanın etrafında. Bugüne kadar Cumhur İttifakı'ndan bir teklif şu ana kadar ulaşmadı. Bu şu an gazeteci arkadaşlarımızın kendi yorumlarıdır. Teklif gelirse bunu tabii ki değerlendiririz. Yarın başkanlık divanımız toplanıyor. Bu konular görüşülür, bir karar oluşturulacak. O karar çevresinde değerlendirmeye alınacaktır.”