Gözaltına Alınan Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan Serbest Bırakıldı!

Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan’dan Gözaltına Alındıktan Sonra Serbest Kalması Sonrası İlk Açıklama!

 

Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan’dan İlk Açıklama!

 

 

 

Deprem konusunda bilinçlenmesi konusunda çalışmaları ile tanınan Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan serbest bırakıldığını sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

 

Ercan, sosyal medya hesabından serbest bırakılmasının ardından ilk açıklamayı yaptı. Yaptığı paylaşımda, "Benim güzel ülkemin güzel insanları. Dayanışmanız için çok sağ olun. Sizinle kıvanç duyuyorum. 05.30'da Tunceli'ye geldim" ifadelerini kullandı.

 

 

Ne Olmuştu?

 

Malatya Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturması kapsamında, 6 Şubat'taki Kahramanmaraş merkezli depremlere yönelik sosyal medyadan yaptığı "İlk iki gün asker inmediği için korumasız kadınlara tecavüz edilmiş" şeklindeki paylaşımı dolayısıyla "halkı kin ve düşmanlığa tahrik"ten Elazığ'da gözaltına alınan Ercan, Malatya'ya getirilerek emniyetteki işlemlerinden sonra adliyeye çıkarıldı.

 

Ercan, savcılık sorgusunun ardından "halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma" suçundan sevk edildiği nöbetçi hakimlikçe yurt dışına çıkış yasağı konularak adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

 

 Etiketler: