Hadise'den Bağcılar'da Ortaya Çıkan İğrenç Çocuk İstismarı Olayı İle İlgili Çarpıcı Tepki!

Sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla geniş kitlelerin dikkatini çekmeyi sürdüren ünlü şarkıcı Hadise sosyal medya sayfasından yaptığı paylaşımda Bağcılar'da ortaya çıkan iğrenç çocuk istismarı olayı ile ilgili açıklama yaparken çarpıcı ifadeler kullandı. 

 

Sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla geniş kitlelerin dikkatini çekmeyi sürdüren ünlü şarkıcı Hadise sosyal medya sayfasından yaptığı paylaşımda Bağcılar'da ortaya çıkan iğrenç çocuk istismarı olayı ile ilgili açıklama yaparken çarpıcı ifadeler kullandı. 

 

Instagram sayfasından yaptığı paylaşımda kadına ve çocuklara uygulanan şiddet ve istismar olaylarına tepki gösteren ünlü şarkıcı Hadise şu ifadeleri kullandı: 

 

"Yıllar önce canlı yayında Özgecan için adelet isterken yasaların değişmesi gerektiğini kadın cinayetleri ve çocuklara uygulanan istismarlara çok daha ağır cezalar verilemesi gerektiğini söylemiştim.

 

Yıllar geçti değişen tek şey vahşetin boyutu oldu! Daha fazla kadın öldü, daha fazla çocuk tecavüze uğradı!

 

Yıllar boyu, sayısı belli olmayan sayıda çocuğa tecavüz eden bir sapık, korkusuzca bunları yapıyorsa ortada büyük bir yanlış var demektir!

 

Bu sapıkları, katilleri “bana bir şey olmaz” kafasından çıkartıp gereken cezaları verdiğimiz an o zaman başarmış olacağız! Bir insan olarak en ağır ama en ağır cezayı almasını istiyorum!

 

Çok üzgünüm." 

 

hadise den bagcilar daki cocuk istismari olayina carpici tepki

 

Ne olmuştu? 

 

Bağcılar’da 60 yaşındaki sucu Metin Şenay, süngerle kaplayarak ses izolasyonu sağladığı dükkânındaki bir odada çocuklara cinsel istismarda bulunduğu ve tecavüz anlarını kayıt altına aldığı gerekçesiyle tutuklandı. Şenay’ın 10 yıl boyunca cinsel istismarda bulunduğu R.Ş., "Cinsel ilişki sırasında video çekiyordu. Felç geçirene kadar bu devam etti" dedi. R.Ş.'nin annesi S.Ş. ise, “Ben hiç görmedim. Sucumuzdu, gidip geliyordu. Öyle bir şeytanmış ki, hiç kimseye yüzünü göstermemiş" dedi. Mide bulandıran olay, 24 Mayıs 2023 günü, Bağcılar Yenimahalle Mahallesi'nde meydana geldi. 11 yaşındaki M.Y.’yi okuldan alarak dükkânına götürdüğü belirlenince polis, 60 yaşındaki Şenay'ın iş yerine baskın düzenledi. Çocuğun bulunduğu bölmenin ses yalıtımlı olduğu ve şüphelinin M.Y.'yi korkutmak için duvarlara astığı A4 kağıtlarına sessiz olması gerektiği yoksa kendisini öldüreceğini yazdığı görüldü. Gözaltına alınan Metin Şenay’ın telefonundan yüzlerce cinsel istismar videosu çıktı.

 

Videolardaki mağdur çocuklardan biri R.Ş. şimdi 19 yaşında. R.Ş. 10 yıl boyunca Metin Şenay’ın istismarına maruz kalmış ve ifadesinde felç geçirdiğini söylemişti. R.Ş. poliste verdiği ifadesinde yaşadıklarını, “Korkumdan aileme söyleyemedim. Metin Şenay’ı 4-5 yaşımdan beri tanırım. Beni dükkânına çağırıyordu. Gitmeyince kızıyordu. Öldürürüm diyerek tehdit ediyordu. Bana, ‘Ben seninle evleneceğim. Çocuğumuz olsun’ diyordu. İlk olay 5 yaşında yaşandı. Son olay ise ben 9’uncu sınıftayken. Cinsel ilişkiye girerken videoya çekiyordu. Felç geçirene kadar bu devam etti" diye anlattı.

 

R.Ş.’nin annesi S.Ş. ise “Şikayetçi olduk, şikayet devam ediyor. Şu an henüz mahkeme gerçekleşmedi. Mahkemede, avukat ile birlikte konuşacağız. Kızım şu an yanımda. Ben hiç bu konulara girmiyorum, ben hiç görmedim zaten. Öyle bir şeytanmış ki, hiç kimseye yüzünü göstermemiş. Öyle sucumuzdu, gidip geliyordu. Fark etmedim, çok sordum, kendim çok rahatsızdım o zamanlar, ameliyatlar filan geçirdim. Devamlı konuşuyordum, sormuştum kızıma ama sıkıntı yok. Felç olma konusunu abartmışlar, felç olmadı, bir sıkıntısı yok" dedi.