İtalya'da Süper Zenginleri Bayıltan Klima Arızası! Gündem Oldu!

İtalya'nın Sicilya bölgesinde bulunan lüks bir otelde düzenlenen düğün kaotik bir deneyime sahne olurken, otelde yaşanan klima arızası süper zengin konukların bayılmasına neden oldu. 

 

İtalya'nın Sicilya bölgesinde bulunan lüks bir otelde düzenlenen düğün kaotik bir deneyime sahne olurken, otelde yaşanan klima arızası süper zengin konukların bayılmasına neden oldu. İtalya'nın Sicilya bölgesinde bulunan lüks bir otelde düzenlenen düğün kaotik bir deneyime sahne olurken, otelde yaşanan klima arızası süper zengin konukların bayılmasına neden oldu. 

 

HalkTV'de yer alan habere göre, Avrupa'yı kasıp kavuran kavurucu sıcaklar, Yunanistan ve İsviçre Alplerinde korkunç orman yangınlarına ve İtalya'daki 23 şehirde alarma neden olurken, Sicilya adasındaki lüks bir otelde düzenlenen düğün kaotik bir deneyime sahne oldu. HBO dizisi The White Lotus'daki gösterişli San Domenico Sarayı'nda düzenlenen düğünde klima bozuldu, süper zengin konuklar sıcaktan bayıldı. Birçok Avrupa ülkesi rekor sıcaklarla kavrulurken İtalya’nın Sicilya adasındaki lüks bir otelde düzenlenen düğün, klimaların arızalanmasıyla kabusa dönüştü.

 

GECELİĞİ 63 BİN TL

 

İtalya’nın Sicilya adasında geceliği 2100 euroluk (63 bin TL) lüks odalarıyla ünlü olan ve The White Lotus dizisinin de çekildiği otel, süper zenginlerin buluştuğu bir düğüne ev sahipliği yaptı. Ancak konuklar, bekledikleri lüks detaylarla süslü eğlence yerine dehşet dolu anlar yaşadı. Klima sistemi arızalanınca birçok konuk, 46 dereceyi bulan sıcaklıkta fenalaştı. Konuklardan ABD'li girişimci Tyler Peters, düğünü yönetmesi planlanan rahibin baygınlık geçirdiğini ve bir aile üyesinin onun yerine geçtiğini söyledi.

 

"KLİMALARIN HEPSİ BOZUKTU”

 

Klima sistemi arızalanınca birçok konuk, 46 dereceyi bulan sıcaklıkta fenalaştı. Konuklardan ABD'li girişimci Tyler Peters, düğünü yönetmesi planlanan rahibin baygınlık geçirdiğini ve bir aile üyesinin onun yerine geçtiğini söyledi. Peters, “Klimaların hepsi bozuktu. Konuklar arasındaki bir doktor, kalp krizi geçirebilir” endişesiyle rahibin başından ayrılmadı” dedi. Mutfakta çalışan şeflerin de bayıldığı aktarıldı. 14. yüzyıldan kalma tarihi bir binada bulunan oteldeki çalışanların büyük çabası sonucu, diğer konuklarla gelin ve damat düğünü büyük sağlık sorunları yaşamadan atlattı, ama saatlerce çok zor anlar yaşadı. İtalya'nın 23 kenti, son günlerde rekor üzerine rekor kıran sıcaklar nedeniyle alarmda. Katanya havalimanında geçen hafta çıkan yangın sıcakların daha da artmasına ve birçok turistin bölgede mahsur kalmasına yol açtı.