Kerem Aktürkoğlu Almanya Yolcusu Mu? Alman Devi Transferde Israrcı!

Galatasaray'da gösterdiği başarılı performans ile geniş kitlelerin beğenisini kazanan ve dünya devlerini peşinden koşturan 23 yaşındaki ünlü futbolcu Kerem Aktürkoğlu'nun Alman devine transfer olacağı iddia edildi. 

 

Galatasaray'da gösterdiği başarılı performans ile geniş kitlelerin beğenisini kazanan ve dünya devlerini peşinden koşturan 23 yaşındaki ünlü futbolcu Kerem Aktürkoğlu'nun Alman devine transfer olacağı iddia edildi. Son dönemde Galatasaray'da gösterdiği başarılı performans ile geniş kitlelerin beğenisini kazanan ve dünya devlerini peşinden koşturan 23 yaşındaki ünlü futbolcu Kerem Aktürkoğlu'nun Alman devine transfer olacağı iddia edildi.

 

Sabah gazetesinin haberine göre; sezonun bitmesinin ardından sosyal medyadan " Galatasaray 'da geleceğimi göremiyorum" diyerek ayrılık mesajı veren Kerem Aktürkoğlu için dün çok önemli bir gelişme yaşandı. Borussia Dortmund'un 23 yaşındaki futbolcu için devreye girdiği ve bu transferde ısrarcı olduğu öğrenildi. Alman basınına da yansıyan haberlerde sarı-siyahlıların yeni hocası Edin Terzic'in, Kerem Aktürkoğlu'nu mutlaka takımda görmek istediği ve yönetime talimat verdiği bildirildi. Geçtiğimiz günlerde Köln'den milli oyuncu Salih Özcan'ı renklerine bağlayan Alman kulübünün, sarı-kırmızılı yıldız için yaklaşık 17-18 milyon Euro'yu gözden çıkardığı ifade edildi.

 

Galatasaray’da hedef en az 20 milyon Euro!

 

Galatasaray ile 2026'ya kadar mukavelesi bulunan Kerem'le birçok Avrupa takımı ilgilenirken, Cimbom bu transferden en az 20 milyon Euro bekliyor. Genç oyuncu geçen sezon toplam 51 maçta forma giyerken 13 gol, 12 asistlik performans sergiledi.