Koç Üniversitesi'nde Şok Olay! Dekan Öğrencinin Üzerine Yürüdü!

Okuldan ve yönetimden taleplerini dile getirmek için toplanan öğrenciler ile Koç Üniversitesi dekanı Baha Yiğit Sayın arasında yaşanan tartışmalar sonrasında dekan öğrencinin üzerine "Sen ne diyorsun lan" diyerek yürüyünce sosyal medyada gündem oldu. 

 

Okuldan ve yönetimden taleplerini dile getirmek için toplanan öğrenciler ile Koç Üniversitesi dekanı Baha Yiğit Sayın arasında yaşanan tartışmalar sonrasında dekan öğrencinin üzerine "Sen ne diyorsun lan" diyerek yürüyünce sosyal medyada gündem oldu. Son dönemde yaşanan olaylar sonrasında okulda taleplerini dile getirmek için toplanan öğrencilerle Koç Üniversitesi dekanı Baha Yiğit Sayın arasında yaşanan tartışmalar sonrasında dekan öğrencinin üzerine "Sen ne diyorsun lan" diyerek yürüyünce sosyal medyada gündem oldu.

 

Haremlik selamlık uygulamasına tepki! 

 

Koç Üniversitesi’ndeki yurtların ortak alanlarında kadın ve erkek öğrencilerin birlikte vakit geçirmesine karşı uygulamalara tepki büyüyor. Koç Üniversitesi Öğrenci Dekanı Baha Yiğit Sayın’ın sosyoloji bölümünden bir öğrenciye çıkışmasına dair görüntüler sosyal medyada yayılmış, sonrasında öğrencilerin üniversitedeki bazı uygulamalara karşı itirazları gündeme gelmişti. Ayşegül Kasap’ın haberine göre öğrenciler, yurtlarda kameralarla gözetlendiklerini anlatarak, “Bu kabul edilemez. Özgür kampüs istiyoruz” dedi. Üniversitedeki akademisyenlerin Boğaziçi Üniversitesi’ndeki ‘kayyım’ düzenine karşı çıkarken, kendi öğrencilerini görmezden gelmelerine tepki gösterdiler. 

 

Öğrencinin önce üzerine yürüdü sonra özür diledi!

 

Koç Üniversitesi’nde taleplerini dile getirmek için toplanan öğrencilerin üzerine “Ne diyorsun lan sen” diye yürüyen Öğrenci Dekanı Baha Yiğit Sayın söz konusu olayla bir özür açıklaması yaptı. Yaptığı açıklamada Sayın, “İstem dışı sarf ettiğim kelimeler ve hareketler maksadını aşmıştır. Mağdur olan tüm öğrencilerden içtenlikle özür dilerim” ifadelerini kullandı.

Yiğit Sayın'ın açıklamasının tamamı şu şekilde:

"Değerli meslektaşlarım, iş arkadaşlarım,

Sevgili öğrencilerim,

Sizlere dün akşam sosyal medyada paylaşılan bir video ile ilgili yazıyorum.

Bu videodaki gerek sözlü gerek de fiziki davranışımın ne kişisel ne de profesyonel kimliğime uyan ve yakışan bir davranış olmadığını belirtmek isterim. İçinde bulunduğumuz ortamın fiziksel ve duygusal etkilerinden dolayı istem dışı sarf ettiğim kelimeler ve hareketler maksadını aşmıştır. Mağdur olan tüm öğrencilerden içtenlikle özür dilerim.

Benim dün öğleden sonra akşam saatlerine kadar Koç Meydanında öğrencilerle buluşma nedenim ve Öğrenci Dekanı olarak en baş sorumluluğum Üniversitemizin öğrencilerinin isteklerini ve taleplerini dinlemek, elimden gelen her türlü çözümü bulmak için çalışmak olduğunu ifade etmek isterim.

Sevgi ve saygılarımla.”

 

İşte tartışmalara neden olan o görüntüler;