Kur Korumalı Mevduat Sisteminde Flaş Değişiklik! Resmi Gazete'de Yayınlandı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayınlanan kararname Resmi Gazete'de yayınlanırken, Kur Korumalı Mevduat Sistemi (KKM)'de değişikliğe gidildi. 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayınlanan kararname Resmi Gazete'de yayınlanırken, Kur Korumalı Mevduat Sistemi (KKM)'de değişikliğe gidildi.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayınlanan kararname Resmi Gazete'de yayınlanırken, Kur Korumalı Mevduat Sistemi (KKM)'de değişikliğe gidildi.  

 

KKM'de değişikliğe gidildi!

 

Mynet'te yer alan habere göre; Kur Korumalı Mevduat hesabında tüzel kişiler açısından bir değişikliğe gidildi. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın yaptığı yeni düzenlemeye göre şirketler ve tüzel kişiler, 31 Aralık 2021 ile 30 Eylül 2022 tarihleri arasındaki herhangi bir tarihte bankalarda mevcut olan dolar, euro ve sterlin hesaplarını TL'ye çevirebilecek. Yapılan yeni düzenlemeye göre şirketler ve tüzel kişiler, 31 Aralık 2021 ile 30 Eylül 2022 tarihleri arasındaki herhangi bir tarihte bankalarda mevcut olan dolar, euro ve sterlin hesaplarını Türk lirasına çevirebilecek.Etiketler: