Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kadınların en önem verdiği şeylerden biri de makyajdır. Güzelliğe önem veren kadınlar makyaj yaparken ne kullanmalı?  Makyaj tüyoları nelerdir? Saçlarımıza nasıl bakmalıyız? Nelere dikkat etmeliyiz? Cevabı haberimizde...

 

1- Kulak çubuğu ile bozulan makyajınızı düzeltin: Eyeliner ya da farınız istediğiniz gibi olmadıysa bir kulak çubuğu yardımıyla kolayca düzeltebilirsiniz.

2- Eyelinerinizi dondurun: Eğer eyeliner fırçanızın ucu bozulduysa onu buzlukta 15 dakika beklettikten kullanmayı deneyin.

3- Fazla fondöten kullandıysanız ıslak bir tülbenti yüzünüze nazikçe bastırın.

4- Bir türlü çıkmayan rujları çıkartmak için göz makyajı temizleyicisini kullanabilirsiniz.

5- Kirpiklerinizi kıvırmak için kirpik kıvırıcınızı saç kurutma makinesi yardımı ile birkaç dakika ısıtın ve daha sonra kullanın. Üzerinden suya dayanıkla maskara ile geçerseniz sonuçlar daha da kalıcı olacaktır.

6- Kirpikleri nemlendirin: Eğer her gün maskara kullanmıyorsanız vazelin ile kirpiklerinize hafif bir parlaklık kazandırabilirsiniz.

7- Dolgun dudaklar: Dudaklara dolgunluk veren ürünlerin çoğunun içeriğinde tarçın vardır. Siz de kullandığınız dudak parlatıcısının içine biraz tarçın eklemeyi deneyin.

8- Kendi ruj renginizi yaratın: Eski ya da kullanmadığınız rujlarınızdan kestiğiniz parçaları bir kaba koyun ve mikrodalga fırında bir kaç dakika bekletin. Isınan karışımı bir kaba koyun ve soğuduğunda size özel yeni renginiz hazır.

9- Parfümünüzü son damlasına kadar kullanın: Şişenin sonunda kalan son damla parfümünüzü bir kreminize ya da düş jelinizin içine boşaltın.

10- Zeytinyağı ile makyaj temizleyin: Makyaj temizlemenin en doğal aynı zamanda göz çevrenize bakım yapan yolu pamuğa dökeceğiniz bir miktar zeytinyağı.

11- Farları dudağınıza sürün: Daha dolgun dudaklar için buzlu tonlarda bir göz farınızı dudaklarınıza sürün ve üzerine rujunuzu sürün.

12- Beyaz far: Beyaz far gözlerinizi hem daha büyük gösterir hem de ortaya çıkmasını sağlar. Renkli farlardan önce göz kapağınıza beyaz far sürmeyi ihmal etmeyin.

13- Kartta maskara: Maskara sürerken bir kartviziti alt kirpiklerinize yaslayın, böylece etrafa dağılmadan düzgün bir şekilde sürebilirsiniz.

14- Yakanıza bulaşan makyaj: Hepimizin başına gelmiştir gömlek yakasında fondöten izi. Bu lekelere biraz traş kremi sürün ve ıslak bir bezle silin.

15- Kaşıkla kirpik kıvırma: Bir çay kasığını ısıtın ve kıvrık kısmını kirpiklerinize dayayın. Neden daha önce düşünemediğinize üzülmeyin.

16- Çilek beyazı dişler: Daha beyaz dişler için pahalı diş macunları almanıza gerek yok onun yerine dişinize çilek sürün çünkü meyve oluşan lekeleri ortadan kaldırır.

17- Makyajınızı her zaman arabada yapın: Çünkü banyonuzdakinden çok daha iyi bir ışık elde edersiniz. Tüm makyajı yapmasanız da ufak düzeltmeleri arabanın dikiz aynasında yapın.

18- Primer yerine aloe-vera: Aloe vera jelleri ile makyajınız çok daha kalıcı olacaktır.

19- Yüzünüze kakao: Allık yerine kakao ile istediğiniz bronz görüntüyü elde edebilirsiniz.

 

 


Etiketler: