Oyuncu Olivia Colman’dan Nazım Hikmet Şiiri!

Depremzedeler İçin Düzenlenen Geceye Olivia Colman'ın 'Yaşamaya Dair' Şiirini Okuduğu Anlar Damga Vurdu!

 

 

Dün gece Londra’da Royal Albert Hall'de War Child ve Turkey Mozaik Foundation birlikteliği ile Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için bir yardım konseri düzenlendi. Depremzedeler için düzenlenen gecede Olivia Colman'ın şiir okuduğu anlar sosyal medyada gündem oldu.

 

Depremzedeler için yapılan konser etkinliğinin özel bir bölümünde The Crown dizisindeki Kraliçe Elizabeth performansıyla akıllara kazınan Olivia Colman’ın Nazım Hikmet şiiri okuduğu anlar damga vurdu. Nazım Hikmet’in ‘Yaşamaya Dair’ şiirini okuyan Colman, salondakileri büyüledi.

 

Olivia Colmen Kimdir?

 

Bristol Old Vic Tiyatro Okulu mezunu olan Olivia Colman, televizyon yapımlarıyla ön plana çıktı. İki Çocuk annesi Colman, 2011 yılında Ed Sinclair'le evlendi.2018 yapımı "Sarayın Gözdesi" filmindeki rolüyle En İyi Kadın Oyuncu Akademi Ödülü'nü kazandı. Colman, komedi programı Twenty Twelve (2011-2012) için En İyi Kadın Komedi Performansı, Accused antoloji suç programı (2012) için ve En İyi Kadın Oyuncu Broadchurch için En İyi Kadın Oyuncu dalında İngiliz Akademi Televizyon Ödülü'nü aldı. (2013-2017). Gerilim mini dizileri The Night Manager'daki (2016) performansı nedeniyle En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Altın Küre Ödülü kazandı ve Primetime Emmy Ödülü'ne aday gösterildi. Colman ayrıca komedi dizisi Fleabag'deki (2016-2019) performansı nedeniyle Colman, Üstün Yardımcı Kadın Oyuncu için Primetime Emmy Ödülü'ne aday gösterildi. 2019'da Netflix'in dönem dizisi The Crown'da Kraliçe Elizabeth'i canlandırdığı performansı için En İyi Kadın Oyuncu - Televizyon Dizisi Drama Altın Küre Ödülü'nü aldı.