Roma'da Jül Sezar'ın Öldürüldüğü Alan Ziyarete Açıldı!

İtalya'nın başkenti Roma'da eski Roma İmparatoru Jül Sezar'ın öldürüldüğü alan ziyarete açılırken, ziyaret etmenin fiyatı belli oldu. 

 

İtalya'nın başkenti Roma'da eski Roma İmparatoru Jül Sezar'ın öldürüldüğü alan ziyarete açılırken, ziyaret etmenin fiyatı belli oldu. İtalya'nın başkenti Roma'da eski Roma İmparatoru Jül Sezar'ın öldürüldüğü alan ziyarete açılırken, ziyaret etmenin fiyatı belli oldu. 

 

BBC Türkçe'nin haberine göre; İtalya’nın başkenti Roma’da tarihi MÖ 3. yüzyıla dayanan ve Jül Sezar’ın öldürüldüğü yer olarak bilinen antik alan bugünden itibaren ziyarete açıldı. Roma’nın merkezindeki Largo Argentina Meydanı"nda bulunan alan, 4 antik tapınağı barındırması nedeniyle "Kutsal Alan" olarak anılıyor. Antik Roma lideri Jül Sezar’ın suikasta uğradığı yerin kalıntıları da kısmen bu alanda bulunuyor. 1926-1929 yılları arasında inşaat çalışmaları sırasında keşfedilen alan, arkeolojik çalışmalar sonrası dışarıdan görülebiliyordu. Ancak bölgeye girişler kısıtlıydı ve son yıllarda alan kedi barınağı olarak ünlenmişti. Arkeolojik alanda, bir barınağın bakımlarını üstlendiği çoğu yaralı ya da hasta onlarca kedi yaşıyordu.

 

GİRİŞ ÜCRETİ 5 EURO

 

Roma Belediyesi, İtalyan lüks moda evi Bulgari’nin finansmanıyla alanı bugünden itibaren turistik ziyarete açtı. Kutsal Alan’a giriş için bilet ücreti 5 euro. Roma Belediye Başkanı Roberto Gualtieri, ‘’Largo Argentina Kutsal Alanı’nı Romalılara ve turistlere tekrar sunabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yükseltilmiş yürüyüş yolları sayesinde, ziyaretçiler tam anlamıyla tarihe dalabilecekler ve tarihi izlerin katmanlarını görebilecekler’’ dedi. Gualtieri, hareket kabiliyeti ve görme yetisi kısıtlı kişilerin de alana erişimini sağlayacak tedbirlerin de alındığını vurguladı.