Rüyada Bir Şeye Bindiğini Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada bir şeye bindiğini görmek ne anlama gelir? Rüyada bir şeye bindiğini gördüysen ne olacaktır? Kötüye mi yoksa iyiye mi işarettir? Rüyada bir şeye bindiğini görmenin anlamı nedir? Bir şeye bindiğini görmek neye delalet eder? İşte cevabı haberimizde...

 

-At, eşek vs. gibi binmenin mutat olduğu hayvanlara eyer ve semerli olarak, dizgin ve yularlarını tuturak binmek izzet ve saltanata, bu hayvanlara eyer ve semersiz binmek nefse uymaya, hayvana ters binmek fıtratı yaratılış maksat ve gereklerini zorlamaya, öğüt dinlemeyip kendi bilğini okumaya, ihtiyaç anında insanlara sırtını dönmeye ya da eşine normal olmayan yerden veya hayızlı iken yaklaşmaya delalet eder. Koyun gibi evcil ama binit vasıtası olmayan hayvanlara binmek insanlara zulmetmeye, aslan, kurt vs. gibi vahşi hayvanların sırtına bindiğini görmek nefsin azgınlığına ve masiyete, ehil olmadığı halde ata binmek, onu güzel biniyorsa yüceliğe nefse hakimiyete, korku ve ürpertiyle ve onu sevk edemeden biniyorsa nefsin isteklerine uymaya, ehliyetli ve ehil olanın özel otomobile binmesi izzet, saltanat ve hayra, ehil olmayanın binmesi eğer kurala uygun olarak ve kaza yapmadan olursa bir arzunun yerine gelmesine; aksi halde kedere, Mutat olmadığı halde ağır vasıta ve benzerlerine binmek nefse uymaya; meslek gereği biniyorsa kazanç ve hayra, Bir kimsenin omuzuna binmek zorla olursa ona haksızlık etmeye, kendi rızası ile olursa külfet ve sıkıntısının o kişi tarafından paylaşılmasına delalet eder.

-Rüyada herhangi bir nakil vasıtasına bindiğinizi görmek, yeni bir iş tutacağına; bindiği şeyden aşağı inmek, işinden ayrılacağına, bir arabaya bindiğini görmek, başkalarının yardımı île bir çok faydalar göreceğine; bir ata bindiğini görmek, muradının olacağına, attan inmek bu rüyanın aksiyle yorumlanır. Bir başka rivayete görede: Bir kimse rüyada bir hayvana bindiğini görse, nefsine uyar. Rüyada iyi beceremeyerek bir ata bindiğini görse nefsinin isteklerine tabi olur. Arabaya binmenin tabiri de böyledir. Eğer güzel biner, kendini ve atı iyi tutarsa, o kimse nefsine hakim olur. Zorla bir adamın boynuna bindiğini gören kimsenin ölümüne işaret eder. Rızası ile bir adamın boynuna binse, o adam o kimsenin külfet ve eziyetine tahammül eder. Eğer o kimseyi boynundan düşürüp terketse, o kimsenin istedigi isi noksan kalır. Hayvana tersine binse, özür kabul etmemesine nasihat dinlememesine, işaret eder.

-Bir kimse rüyada bir hayvana bindiğini görse, nefsine uyar. Rüyada iyi beceremeyerek bir ata bindigini görse nefsinin isteklerine tabi olur. Arabaya binmenin tabiri de böyledir. Eğer güzel biner, kendini ve atı iyi tutarsa, o kimse nefsine hakim olur. Zorla bir adamın boynuna bindiğini gören kimsenin ölümüne işaret eder. Rızası ile bir adamın boynuna binse, o adam o kimsenin külfet ve eziyetine tahammül eder. Eğer o kimseyi boynundan düşürüp terketse, o kimsenin istediği işi noksan kalır. hayvana tersine binse, özür kabul etmemesine, nasihat dinlememesine, işaret eder.

-Bir kişinin rüyada hayvana bindiğini görmesi, nefsî arzularının peşinde koşmak ile tabir olunur. Bütün hayvanlara bindiğini görmek ise, izzet ve saltanata delâlet eder.

-Rüyada güzel bir ata binmek, büyük şeref ve itibara alâmettir. Yine ata binmek, bindiği at uslu ve itaatli ise, ululuk ve mertebesinin artacağına delâlet eder. Bindiği atın kuyruğunun iki adet olduğunu görmek, dost ve arkadaşlarının çokluğuna alâmettir.Etiketler: