Seda Sayan Mahkemeye Başvurdu! Ökten Soyadını Sildiriyor!

Sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla geniş kitlelerin beğenisini kazanan ünlü sunucu ve şarkıcı Seda Sayan, eşi Çağlar Ökten'in soyadının resmi işlemlerde sıkıntı yarattığını söyleyip Ökten soyadını sildirmek için mahkemeye başvurdu. 

 

Sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla geniş kitlelerin beğenisini kazanan ünlü sunucu ve şarkıcı Seda Sayan, eşi Çağlar Ökten'in soyadının resmi işlemlerde sıkıntı yarattığını söyleyip Ökten soyadını sildirmek için mahkemeye başvurdu. Son dönemde yaptığı açıklamalarla geniş kitlelerin dikkatini çekmeyi sürdüren ünlü sunucu ve şarkıcı Seda Sayan, eşi Çağlar Ökten'in soyadının resmi işlemlerde sıkıntı yarattığını söyleyip Ökten soyadını sildirmek için mahkemeye başvurdu.

 

Kızlık soyadını kullanmak için mahkemeye başvurdu!

 

Ünlü şarkıcı Seda Sayan, meslektaşı Çağlar Ökten ile kısa süreli ilişkisini geçtiğimiz nisan ayında nikah masasına taşımıştı. Kendisinden 25 yaş küçük Ökten ile iki ay önce evlenen Seda Sayan, mutluluk pozlarını sık sık sosyal medya hesabından paylaşıyor. Sayan, son olarak flaş bir hamlede bulundu. Ünlü şarkıcı, soluğu mahkemede aldı ve soyadı davası açtı. 59 yaşındaki şarkıcı, kızlık soyadını kullanmak için mahkemeye başvurdu. Hürriyet'in haberine göre; dava dilekçesinde isminin nüfus kayıtlarında 'Aysel Gürsaçer Ökten' olarak geçtiğini belirten ünlü sanatçı, evlilik soyadı olan 'Ökten'in resmi işlemlerde sorun olması nedeniyle nüfustan silinmesini istedi. Şarkıcı ve sunucu Seda Sayan, geçen nisan ayında meslektaşı Çağlar Ökten'le Swiss Otel'deki düğünle evlenmişti. Çağlar Ökten ile evlilik birliği devam eden Seda Sayan, İstanbul Aile Mahkemesi'ne başvurarak kızlık soyadını kullanmak için dava açtı. Seda Sayan'ın isminin nüfus kayıtlarında 'Aysel Gürsaçer' olarak geçtiğinin anlatıldığı dava dilekçesinde şunlar dile getirildi; "Müvekkilim, Çağlar Ökten ile evlendikten sonra nüfus kayıtlarında soyadı 'Gürsaçer Ökten' olarak değişmiştir. Bu da resmi işlemlerde sorun yaratmaktadır. Müvekkilim, işlerinden dolayı kızlık soyadı olan 'Gürsaçer'i kullanmak istemektedir. Müvekkilin eşi Çağlar Ökten'in de bu konuda rızası vardır. Müvekkilin eşinin soyadı olan 'Ökten'in nüfus kaydından silinmesini istiyoruz. Müvekkilin nüfusta 'Gürsaçer Ökten' olan soyadının düzeltilerek, 'Gürsaçer' olarak kaydedilmesini talep ediyoruz."