Sırtında Buzdolabı İle Antrenman Yapan Sporcu Hırsız Sanılarak Gözaltına Alındı!

Soğuk veya kara mizahta İngilizler’in üstüne dünyada başka bir halk olmadığı bir kez daha doğrulandı: Sırtında buzdolabıyla koşan bir adam polis tarafından gözaltına alındı.

 

Fenoreporter - Dış Haberler Servisi

 

Olay, Londra’nın kuzeyindeki Stevenage kentinde bir gece vakti meydana geldi. Devriye gezen polisler sokakta sırtında bir buzdolabı ile koşan adam gördüler. Bunun bir açıklaması olabilirdi: Buzdolabını çalmış, kaçıyordu!

 

Daniel Fairbrother adlı buzdolaplı adam sonrasını şöyle anlattı: “Hemen devriye araçlarının mavi farlarını yaktılar, trafiği kestiler ve beni durdurup ‘Bu da ne demek oluyor?’ diye sordular. Polislerden biri aracın camını indirip, ‘Sizi gözaltına almak zorundayız. Sırtınızdaki buzdolabı nedeniyle’ dedi. “ Daniel Fairbrother derdini binbir güçlükle anlatabildi: “Maraton için antreman yapıyorum. 42 kilometre 195 metre koşup dünyada sırtında bir elektrikli mutfak gereciyle en hızlı maratoncu rekoru kıran sporcu olmak istiyorum.”

 

Polisler adama inanıp, serbest bıraktılar. Daniel Fairbrother bu çılgın rekor deneyine aslında çok soylu bir amaca destek için kalkıştı: İngiltere’nin “Diyabet Derneği”ne bağış toplamak. En iyi dostu 15 yıldır “Diyabete Tip 1” ile mücadele ediyordu. Daniel Fairbrother, en az 10 bin Pound bağış toplamayı hedefliyordu. Polisler olayın aslını öğrenince onu teşvik ettiler ve elini sıkıp bol şans dilediler. Sırtında elektrikli bir mutfak gereciyle maraton rekoru şimdilik 4 saat 53 dakika. Daniel Fairbrother rekoru yenilemek için Nisan ayında koşulacak Londra maratonunu bekliyor ve sırtında buzdolabıyla koşup duruyor.Etiketler: