Tarikat Evindeki Şiddet Görüntüleri Olay Oldu!

Sosyal medyada yayınlanan ve hızla yayılan bir tarikat evinde çekilen şiddet görüntüleri gündeme bomba gibi düşerken, gecenin en çok konuşulan olaylarından biri oldu. 

 

Sosyal medyada yayınlanan ve hızla yayılan bir tarikat evinde çekilen şiddet görüntüleri gündeme bomba gibi düşerken, gecenin en çok konuşulan olaylarından biri oldu. İstanbul'un Esenler ilçesinde yer alan bir tarikat evinde çekilen ve sosyal medyada yayınlanan ve ardından hızla yayılan görüntülerde çekilen öğrencilere uygulanan şiddet görüntüleri sosyal medyada geniş yankı uyandırdı. 

 

Şiddet görüntüleri izleyenleri ayağa kaldırdı!

 

İstanbul Esenler'de bir tarikata ait olduğu belirlenen erkek öğrenci yurdunun güvenlik kamerası görüntüleri yayınlandı. Görüntülerde, yaşı büyük bir yurt görevlisinin (Eğitimci) küçük çocuklara şiddet uyguladığı görüldü. Bir masa etrafında oturan çocukların başına yumruk ve tokatlarla vurulduğu dikkat çekerken görüntülerin Esenyurt'un Atışalanı semtinde bulunan bir tarikat yurduna ait olduğu ortaya çıktı. Küçük çocuklara yumruk ve tokatlarla saldıran öğretmenin yurtta çalıştığı öğrenilirken, şiddete uğrayan çocuklardan birinin kamera görüntülerini elde edip, ailesine göndermesiyle skandal patlak verdi. Konuyla ilgili olarak Show Ana Haber'in ulaştığı bir çocuğun velisi "Benim çocuğum geceleri çığlıklarla uyanıyor" diyerek yurttan şikayetçi olduklarını açıkladı. Velinin anlattıkları ise vahşetin boyutlarını ortaya çıkardı. Yurtta kalan çocuklara uygulanan şiddetin kameralara yansımaması için eğitimcilerin, kameranın bulunmadığı revir bölümüne götürüp çocukları darp ettiği belirtildi. Kameralara yansıyan şiddet olayının ise Berat kandili gecesinde bir öğrencinin gülmesi üzerine yaşandığı bildirildi. 

 

İşte o görüntüler;

 Etiketler: