Twitter Hisselerinde Elon Musk Rüzgarı! Twitter'ın 9.2'sini Satın Aldı!

Sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla geniş kitlelerin dikkatini çekmeyi başaran ünlü iş insanı Elon Musk, önceki gün Twitter üzerinden yaptığı anket sonrası Twitter hisselerinin yüzde 9.2'sini satın alırken, alım sonrası Twitter hisselerinde sert yükseliş gerçekleşti. 

 

Sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla geniş kitlelerin dikkatini çekmeyi başaran ünlü iş insanı Elon Musk, önceki gün Twitter üzerinden yaptığı anket sonrası Twitter hisselerinin yüzde 9.2'sini satın alırken, alım sonrası Twitter hisselerinde sert yükseliş gerçekleşti. Son dönemde yaptığı açıklamalarla geniş kitlelerin dikkatini çekmeyi başaran  ünlü iş insanı Elon Musk, önceki gün Twitter üzerinden yaptığı anket sonrası Twitter hisselerinin yüzde 9.2'sini satın alırken, alım sonrası Twitter hisselerinde sert yükseliş gerçekleşti.

 

Elon Musk'ın Twitter hissesi aldığı haberleri üzerine şirketin hisselerinde yüzde 26'lık sert yükseliş görüldü. Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, Twitter’da yüzde 9,2’lik ‘pasif hisse’ satın aldı. Tesla CEO’su Elon Musk, sosyal medya endüstrisini sarsabileceğini ima ettikten bir hafta sonra platformun en büyük hissedarı olmak için Twitter’da yüzde 9,2 hisse aldı. Bloomberg’in bu haberinin ardından, Twitter hisseleri seans öncesi işlemlerde yüzde 26 yükseldi.

 

elon musk twitter hisselerinin yuzde 9.2 sini satin aldi

 

ANKET YAPMIŞTI

 

50 yaşındaki ünlü milyarder geçen ay Twitter’da 80 milyondan fazla takipçisine şirketin ifade özgürlüğü ilkelerine uyup uymadığını sormuştu. Takipçilerin yüzde 70’den fazlası hayır demesinin ardından Musk, yeni bir platforma ihtiyaç olup olmadığını sormuş ve kendi platformunu kurmayı ciddi olarak düşündüğünü söylemişti. Bu hisse alımı, kasım ayında beklenmedik bir şekilde istifa eden eski Twitter CEO’su Jack Dorsey’in yerini alan yeni Twitter CEO’su Parag Agrawal için yeni bir sınav olacak. Agrawal geçtiğimiz yıl hesap verebilirliği artırmaya, kararları daha hızlı almaya ve uygulamaları iyileştirmeye söz vermişti.