YASAV'dan Bursa'da Bir Sanat Akşamı!

Yarına Şans Ver Kulübü (YASAV), Bursalı şair ve hekim Dr. Hüsamettin Olgun'un şiirlerinden bestelenen eserlerin birbirinden usta sanatçılar tarafından seslendirildiği 'Bursa'da Bir Sanat Akşamı' konseriyle anlamlı bir geceye daha imza attı.

 

Bursa'da sağlık, eğitim ve spor alanlarında ihtiyaç sahibi kişilere yardım etmek amacıyla kurulan YASAV, örnek teşkil eden proje ve etkinliklerin yanısıra anlamlı kültür-sanat organizasyonlarına da imza atmaya devam ediyor. Bu kez yazdığı eserler bir çok usta isim tarafından bestelenen ve TRT repertuarına alınan Dr. Hüsamettin Olgun onuruna gerçekleşen BAOB'daki konsere ev sahipliği yapan YASAV, Türk sanat müziğinin usta sanatçılarını aynı sahnede buluşturdu. Bursalı sanatseverlerin büyük ilgi gösterdiği ve Medicana Bursa Hastanesi sponsorluğunda gerçekleşen konserde Güzin Değişmez, Çiğdem Yarkın, Gül Yazıcı, Eda Karaytuğ, Jülide Bilgi, Murat Irkılata, Ertan Bilgi, Nusret Yılmaz, İbrahim Suat Erbay ile YASAV Kültür Sanat Komitesi Başkanı Elif Hanoğlu'nun yansıra saz solistleri Ferruh Yarkın, Göksel Baktagir ve Yurdal Tokcan sahneye çıktı.

 

yasav dan bursa da bir sanat aksami

 

TOPLUMSAL SORUMLULUĞUMUZ VAR

 

Gecenin açılış konuşmasını yapan YASAV Başkanı Emire Cantürk Eren, duygularını dile getirdi. Bursa'da ses getiren işlere imza atmanın haklı gururunu yaşayan Eren, "Bu güzel gece, bir araya gelmemizin yanı sıra, insanlık değerlerine olan inancımızı ve toplumsal sorumluluğumuzu bir kez daha vurgulamak adına önemli bir adım. Hüsamettin Olgun hocamızın özgün şiirleriyle bestelenmiş şarkılarla, duygusal bir atmosferde buluşacak ve birlikte anlamlı anlar yaşayacağız. Saygıdeğer hocamız hoşgeldiniz , desteğiniz ve katılımınız çok kıymetli çok teşekkür ederim" dedi.Etiketler: