Frozen Face Nedir? Nasıl Uygulanır?

Kadınların en önem verdiği şeylerden biri de yüzdür. Güzelliğe önem veren kadınlar frozen face yaptırıyor. Genellikle herkesin ilgilendiği frozen face sık sık konuşulan bir konu. Kendilerini daha güzel ve ilgi çekici görmek isteyen kadınların tercih ettiği bu işlem nedir? Ne işe yarar? İşte cevabı haberimizde...

 

İğnesiz mezoterapi olarak da bilinen bu yöntem, soğuk başlığı sayesinde konforlu bir işlem uygulanmasına yardımcı olur. Cilt yüzeyindeki ince kırışıklıklarda azalma görülür. Cilt daha sıkı ve dolgun hale gelir. İğneli işlemlerdeki gibi tek tek noktalardan değil cihaz başlığı üzerinde dağılan serumu eşit olarak cilde dağıtır. Bu cilt üzerinde çok daha etkili bir sonuç görülmesini sağlar. Dolgu işlemi tercih etmeyen kişiler için uygun bir yöntemdir. 


Frozen face nasıl uygulanır?


Analiz sonucuna göre cildin ihtiyacı göre serumlar belirlenir. Cilt temizleme sonrası işleme hazır hale gelir.İşlem önce soğuk radyofrekans yardımı ve aktif içerikli serumlar ile kolajen artışını, cildin sıkılaşmasını, gençleşmesi sağlanır. Bu aşama 20 dakika sürer. Devamında elektroporasyon yardımı ile ciltte elektriksel alan yaratarak cilt üzerinde mikro kanallar oluşturur. Bu kanallar, cildin tedavisine ve ihtiyacına yönelik aktif içerikli serumların hasar görmüş ve neme ihtiyaç duyan hücrelerin bulunduğu alt tabakaya nüfuz etmesine yardımcı olur. İşlem yaklaşık 40 dakika sürer. Son olarak güneş koruyucu krem uygulanır.

 

yuz

 

Frozen face kaç seans yapılır ve seans aralıkları nelerdir?


Birer hafta aralıklarla 4 seans peş peşe olarak uygulanmaktadır. Daha sonrasında ise etkinin devam etmesi için koruma seansları yapılması önerilir.


Frozen face kimlere uygulanmaz?


Hamile olan kişilere uygulanmaz. Uygulanan bölgede açık yara enfekte olma durumunda uygulanmaz.

 


Etiketler: