İtalya'da Şaşkına Çeviren Olay! 17 Yıl Boyunca Hamile Taklidi Yaptı!

Böylesine bir olay daha önce görülmedi. 55 yaşındaki kadın 17 yıl boyunca hamile taklidi yaptı. Barbara Ioele isimli İtalya'da yaşayan 55 yaşındaki kadın devlet yardımlarını hileli yollarla elde etmek ve sahte hamilelik iddialarıyla uzun bir süre boyunca işten izin almakla suçlanıyor.

 

İddialara göre, Ioele 17 yıl boyunca hamile olduğunu iddia etmiş ve bu süre zarfında toplamda 94 bin sterlin (3 milyon 666 bin TL) değerinde yardım almış. Ancak polis, iddia edilen 17 hamilelikten sadece beşinin gerçek olduğunu ve diğerlerinin düşük ile sonuçlandığını belirtiyor.  İoele'nin son çocuğunu Aralık ayında dünyaya getirdiğini iddia etmesine rağmen, polis tarafından yapılan takip sonucunda tüm hamileliklerin sahte olduğu ortaya çıkarıldı.

 

Savcılar, Ioele'nin dolandırıcılık faaliyetlerinin, Roma'daki bir klinikten bir dizi sahte doğum belgesinin çalınmasıyla açığa çıktığını belirtiyor. 55 yaşındaki kadın, hamile olduğunu göstermek için karnına yastık doldurmakla da suçlanıyor. Ioele'nin eşi Davide Pizzinato, polise karısı hakkında gerçekleri söylediğini ve aslında hamile olmadığını bildiğini ifade etti.  Pizzinato'nun suç ortaklığı iddiasıyla hafif bir ceza alarak eşine karşı ifade verdiği düşünülüyor. Kadın, beş çocuğunun gerçek olduğunu ve tüm hamileliklerinin gerçek olduğunu iddia etse de, bir yıl altı ay hapis cezasına çarptırıldı. Ioele'nin yaklaşık 24 yıl boyunca bu dolandırıcılığı yaptığı ve toplamda 94 bin sterlin değerinde sosyal yardım aldığı belirtiliyor.