Karbon Lazerle Leke Ve Gözeneklere Teknolojik Çözüm!

Dermatoloji Uzm. Dr. Aycan Özden Sezgin yaptığı açıklamada yaz boyunca kullanılan güneş koruyucular yüzünden cildin yağ dengesinin bozulduğunu dile getirirken , karbon lazer veya karbon peeling olarak bilinen Q-switch lazerlerle bu sorunun giderildiğini söyledi.

 

Dermatoloji Uzm. Dr. Aycan Özden Sezgin yaptığı açıklamada yaz boyunca kullanılan güneş koruyucular yüzünden cildin yağ dengesinin bozulduğunu dile getirirken , karbon lazer veya karbon peeling olarak bilinen Q-switch lazerlerle bu sorunun giderildiğini söyledi.

 

Özellikle yaz boyunca kullanılan güneş koruyucularla cildin yağ dengesinin bozulduğunu, gözeneklerin genişlediğini ve uzun süre maruz kalınan güneşin lekelere yol açtığını belirten Dermatoloji Uzm. Dr. Aycan Özden Sezgin, karbon lazer veya karbon peeling olarak bilinen Q-switch lazerlerle bu sorunun giderildiğini söyledi.

 

 

Yaz mevsiminin sonuna yaklaştığımız şu günlerde özellikle tatil dönüşü yaşanan en büyük sorunlardan biri de yıpranan cilt yapısı. Özellikle yoğun güneş koruyucu kullanımına bağlı olarak cildin yağ dengesinin bozulduğunu, gözeneklerin genişlediğini ve lekelenme şikayetlerinin arttığına dikkat çeken Dermatoloji Uzm. Dr. Aycan Özden Sezgin, bu sorunlara artık teknolojinin cevap verdiğini dile getirdi.

 

karbon lazer ile leke ve gozeneklere teknolojik cozum

 

KARBON LAZER NEDİR?

 

Karbon lazer hakkında bilgi veren Sezgin, cilt yüzeyine uygulanan karbon solüsyonu sonrasında lazer cihazı kullanılarak lazer ışınlarının daha yüksek oranda gözeneklerde yoğunlaştığını bu sayede etkinliğin arttığını anlattı. Q-switch lazerin yıllar içinde sürekli gelişen, değişen lazer teknolojilerinin içinde halen leke tedavisinde bir numaralı lazer seçeneği olduğunu söyleyen Sezgin, "Karbon lazer; bir değil, birkaç cilt problemi için güvenli bir şekilde uygulanmakta ve etkili sonuçlar sağlamaktadır" dedi.

 

karbon lazer ile leke ve gozeneklere teknolojik cozum

 

BİR ÇOK OLUMLU ETKİSİ VAR

 

Karbon lazerin ciltte yarattığı olumlu etkileri sıralayan Dermatoloji Uzm. Dr. Aycan Özden Sezgin, "Cilt yüzeyinde güneşe ve yaşlanmaya bağlı oluşan lekelerin giderilmesi, ciltteki genişlemiş gözenek görünümünün azaltılması, deri kalitesinin arttırılarak matlığın giderilmesi parlaklığın geri kazanılması, cildin yağ dengesinin sağlanması, siyah noktaların azaltılması ve akne oluşumunun önlenmesinin yanısıra tüylerin sarartılmasında da Q-switch lazer kullanılabilmektedir" ifadelerini kullandı.