Karbon Peeling Nedir? Nasıl Uygulanır?

Kadınların en önem verdiği şeylerden biri de yüzdür. Güzelliğe önem veren kadınlar karbon peeling yaptırıyor. Genellikle herkesin ilgilendiği karbon peeling sık sık konuşulan bir konu. Kendilerini daha güzel ve ilgi çekici görmek isteyen kadınların tercih ettiği bu işlem nedir? Ne işe yarar? İşte cevabı haberimizde...

 

 

Peeling kelimesi genelde cilt soyma işlemlerinde kullanılan bir terim olsa da, işlem agresif bir uygulama olmayıp, her mevsim yapılan bir cilt yenileme sistemidir. Karbon peeling, aktif akne tedavisi, gözenek sıkılaştırma, eski sivilce izlerinin tedavisinde, cildin yağ dengesini düzenlemede rahatlıkla kullanılan bir yöntemdir.

 

Karbon peeling nasıl uygulanır?

 

Cildin temizlenmesi sonrasında uygulama yapılacak bölgeye karbon maske sürülür. Yaklaşık 5 dakika kadar beklenir. Ardından bölgeye Q-switched ND YAG lazer enerjisi verilerek gözeneklerin içine itilen karbon partikülleri ikinci aşamada patlatılarak gözeneklerde sıkılaşma sağlanır. İşlem yaklaşık 20 dk sürer. Ağrı hissedilmez. Ciltte hafif bir kızarıklık sonrası yan etki gözlenmez.

 

Karbon peeling kaç seans uygunlanmalıdır? Seans aralıkları nelerdir?

 

Cildin ihtiyacına göre 4 ile 8 seans uygulanır. Bu işlem 7-10 günde bir tekrar edilebilir. İşlem yaz aylarında da yapılabilir.


Karbon peeling kimlere uygulanmaz?

 

Hamilelere uygulanmaz. Uygulanacak bölgede şiddetli atopik dermatit, açık yara, enfeksiyon varsa uygulanmaz. Sivilce ile ilgili krem, ilaç kullanılan bir durum varsa uzmanın bilgisinde olmalıdır. Gerektiği takdirde bir kaç gün önceden bırakılmalıdır.Etiketler: