Ödüllü Film Ceviz Ağacının Konusu Ne?

Faysal Soysal'ın Kaleminden Çıkan Brezilya'da En İyi Film Ödülü Alan Ceviz Ağacı Bu Akşam TRT1'De Saat 00.00'Da Yayınlanacak. Peki Bu Filmin Konusu Ne? Başrolde Kimler Var? İşte Detaylar...

 

Faysal Soysal'ın Kaleminden Çıkan geçtiğimiz günlerde Brezilya'da En iyi film ödülü alan Ceviz Ağacında karısı tarafından terk edilen Anadolu'nun bir kasabasında edebiyat öğretmenliği yapan Hayati'nin başından geçen olayları anlatmaktadır. 

 

Özet:

Genç bir adam olan Hayati, Anadolu'nun bir kasabasında edebiyat öğretmenliği yapmaktadır. Hayati'ni babası, henüz o 6 yaşında bir çocukken intihar eder. Hayati, yetişkin bir adam olana kadar babasının intiharının gerçek nedenini bilmez. Babası darbe sırasında haksız yere işkence görüp ölen arkadaşına yardım edemediği için intihar etmiştir ve Hayati'nın bunları öğrenmesi hayat ile olan tüm bağının kopmasına neden olur. Bu sırada Hayati'nin dominant bir kadın olan eşi Yeşim, kocasının yaşadığı psikoloji problemleri de bahane ederek evi terk eder. Tam da bu sırada kasaba yakınlarındaki gölde bir kadın cesedinin bulunması gözleri Hayati'nin üzierine çevirir. Yeşim'den bir süre haber alınaması, cesedin Yeşim'e ait oldıuğu düşüncesini oluşturur. Hayati, cesedin karısına ait olmadığını bilse de suçu üstlenir. Hayati'nin suçu üstlenmesinin ardında babasını yazgısını taşıması yatmaktadır. 

                                                                                                                                                                                                                                           Kaynak:BeyazPerde

Başroldekiler:

-Serdar Orçin (Hayati)

-Sezin Akbaşoğulları (Hayati'nin eşi)

-Mert Yavuzcan

-Kübra Kip

 

 

 

Ceviz Ağacı Filminin Fragmanı: