Say Yayınları'ndan Yeni Kitap! Lacan Psikanalizin Etiği Transfer Arzu Ve Yorumu Daha Senthom!

Son dönemde yayınladığı kitaplarla geniş kitlelerin dikkatini çekmeyi başaran ünlü yayın evi Say Yayınları, Nami Başer'in çevirisiyle yayınladığı yeni kitabı Lacan Psikanalizin Etiği Arzu ve Yorumu Daha Senthom'u tanıttı. 

 

Son dönemde yayınladığı kitaplarla geniş kitlelerin dikkatini çekmeyi başaran ünlü yayın evi Say Yayınları, Nami Başer'in çevirisiyle yayınladığı yeni kitabı Lacan Psikanalizin Etiği Arzu ve Yorumu Daha Senthom'u tanıttı. Son dönemde yayınladığı eserlerle geniş kitlelerin dikkatini çekmeyi sürdüren ünlü yayın evi Say Yayınları Nami Başer'in çevirisiyle yayınladığı yeni kitabı Lacan Psikanalizin Etiği Arzu ve Yorumu Daha Senthom'u tanıttı. 

 

lacan psikanalizin etigi transfer arzu ve yorumu daha senthom

 

Lacan Psikanalizin Etiği Arzu ve Yorumu Daha Senthom!

 

“2001’de, 100. doğum yıl dönümünde Lacan, dünyanın değişik yerlerinde anıldı. Lacan’ın 1967’de yayımlanan Yazılar derlemesi henüz Türkçeye çevrilmemiştir. 26 yıl boyunca verdiği seminerlerin çok azı dilimize kazandırılmıştır. Oysa pek çok yerde Lacan’dan alıntılar yapılıyor, öğretisinin ilkeleri tartışılıyor. 1970 yılından bu yana derslerimde işlediğim Lacan’ı incelemeye ve tartışmaya soyunduğum bu kitabın, Lacan’la ilgili bundan sonra yapılacak çalışmalara ışık tutacağını umuyorum.”

 

Nami Başer

 

Farklı Freud okumalarıyla psikanalizi yeniden temellendiren Lacan, 26 yıl boyunca verdiği seminerleriyle ünlüdür. Bu seminerler, öğrencilerin ve katılımcıların notlarından bir araya getirilmiştir. Lacan, bu seminerlerle psikanalizin mevcut algılarını ve sınırlarını pek çok açıdan zorlamış, hatta iş Lacan’ın Uluslararası Psikanaliz Derneği’nden atılmasına kadar varmıştır. Bu da Lacan’ın, fikirlerinin çarpıtılacağından endişe ederek, ölümünden kısa süre önce kapatacağı psikanaliz okulunu kurmasına neden olmuştur. Lacancı okulların ve okumaların yoğun bir şekilde devam ettiği günümüzde, Lacan’ın kendisi de farklı okumalara her zaman açık olacaktır.