kizilcik serbeti cannes de

Cannes'in çoğu yerinde Kızılcık Şerbetinin afişleri var..

Her yıl festival zamanı gittiğim Cannes'e bu safer festival başlamadan 1 ay önce gittim. Aslında Fransa seyahatim Paris'le sınırlıydı, ancak L'Officiel dergisinin Monaco edisyonu için kapak çekimi hazırlıkları için Paris'ten Monaco ya ordan da mecburen Cannes e geçtim.

Bildiğiniz gibi 5 sefer yayın yasağı getirilen dizi 1 aydan uzun süre ekranlarda yer alamayacak, doğal olarak'da Show Tv nin reyting rekortmeni dizisi acaba final yaparmı sorularını akla getirmişti. Cannes'de gördüğüm dizinin oldukça ilgi gördüğü ve bir ay sonra dizinin daha da güçlü bir şekilde ekranlara döneceği..

 

kizilcik serbeti cannes de

Carlton Hotel

Bu arada Cannes'te hummalı bir çalışma var , restoranlar oteller beachler yenilenen yüzü ve menüleriyle sezonu açmışlar bile. Kısa kısa gezdim ; Hotel de Majestic La Barierre'deki çalışanların çoğu aynı beni tanıyan birkaç kişi şaşırdılar Mösyö Mujdat bir tam 1 ay erken geldin dediler gülüştük  bana hemen kahve ikram ettiler ve meraklıca depremi sordular..

 

kizilcik serbeti cannes de

Hôtel Barrière Le Majestic

 3.14 BEACH baştan aşağı yenilenmiş, pandemiyi de sayarsak 4 yıldır tadilatı devam eden tarihi CARLTON HOTEL konuklarını ağırlamak için sabırsızlanıyor. MARTINEZ herzamanki gibi süper, bu arada Martinez'ın barında yıllardır bir Türk Aldo var , depremde yakınlarını kaybetmiş başsağlığı dileklerimiz tekrar herkese... Geçen yıl Hôtel Barrière Le Majestic'de ki başahçımız Engin Deniz Duray bu sezon heryıl ünlü ANFAR Galanında yapıldığı Antibes'teki Hotel de CAP-EDEN-ROC'a transfer olmuş... herşey  hazır gibi ancak bir ay kala şehrin candamarı Croisette Bulvarı'ndaki alt yapı çalışmaları umarım festivale kadar yetişir.

 

kizilcik serbeti cannes de

 

ÜÇ KIZ KARDEŞ

Biliyorsunuz İclal Aydın 'ın yazdığı aynı adlı kitaptan senaryolaştırılan Üç Kız Kardeş Kanal D nin en iddialı dizisi ve Türk İzleyicisi hemen evinin başköşesine oturtuverdi hem diziiyi hem kahramanları... Armani Cafe'de  Üç Kız Kardeş'in yapım şirketi Süreç filmin sahibi sevgili Ali Gündoğdu ile karşılaştım. Bir kahve içimi sohbet ettik, tabiki en önce seçim n'olur la başladı ama hemen sektöre döndük.. Türk dizilerinin en önemli yaşam kaynağının bu tür pazarlar olduğunu söyleyen duayen Üç Kız Kardeş'in Cannes'de gördüğü ilgiden oldukça memnun..

 

kizilcik serbeti cannes de

 

MONTE CARLO MASTERS 2023 TENNIS CUP

Vallahi Prens Albert ve ekibi bu işi çokm iyi biliyor. küçücük ülkeyi kocaman bir marka yapıp yaz-kış dinamik tutmak öyle her babayiğitin harcı değil..

 

O kadar çok organizasyon var o kadar hızlı değişen şehir mozayiği var anlatamam. Şehrin göbeğinde her daim inşaatlar ve renuvasyon var hissetmiyorsunuz bile ... o kamyonlar ne ara o kadar yoğun ve hızlı şehre girip çıkıyor hissetmek mümkün değil.. bence bizimkilerin Monte Carlo'da bu işin nasıl başarıldığını bi incelemeleri lazım. 2.750.000 Eur ödüllü ATP World Tour 1000'in parçası olan Monte Carlo Masters küçük ülkenin büyük organizasyonlarından sadece biri, ayrıca şehir merkezinde yollar tribünler herşey F1 için hazır.. Bildiğiniz gibi o  inişli çıkışlı Monte Carlo sokaklarının trafiğe kapatılarak yapılan Circuit de Monaco pisti F1'in bence en heyecan verici organizasyonu...

 

Monte Carlo'dan bahsedince ismini anmadan geçemeyeceğim Prens Albert'in ekibinde birçoğunuzun yakından tanıdığı Hülya Biren'de var. 19 Ağustos'ta 4.kez Tarkan'ı Yıldızlar salonunda izleyeceğiz.Hülya hanım şimdiden çalışmalara başlamış..

 

Evet nerde kalmıştık ; L'officiel Monaco edisyonu kapağı için Los Angeles'ta yaşayan ToriusMag'deki partnerim Nilüfer Satorius'la sıkı bir planlama yaptık , önümüzdeki günlerde dünyaca ünlü bir starla kapak çekimi için kolları sıvadık. (kapakta da TOGG markası olacak, dünyaca ünlü starın ismi şimdilik gizli ). Ben hemen Paris'e gidip kolleksiyonu hazırlayan modaevini ziyaret ettikten sonra Monte Carlo'ya geçtim ve nerelerde çekebileceğimize dair Monaco ekibiyle toplantı yaptık.  Bu arada Cafe 'de Paris otel tarafında restoran olarakda  hizmete devam ediyor ve inanılmaz çok şık...

 

Haftaya görüşürüz, 

 

Sağlıcakla...

 

 


YAZARIN DİĞER YAZILARI